قرعه کشی های کانال دیسکورد رو از دست ندید 😊 کانال دیسکورد آرسان گیم
خریدهای من
MY SHOPPING

سبد خرید شما خالی است.

درباره Activision

شرکت Activision که مقر آن در ایالت کالیفورنیا است که در طول سالیان گذشته، یکی از معروف‌ترین و در دسترس‌ترین فرنچایزهای گیمینگ را خلق کرده است. این کمپانی یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان حاضر در جهان بوده و برترین شرکت توسعه بازی در آمریکاست. همه چیز از سال 1979 و گروهی از بازی‌سازان ناراضی Atari شروع شد.

شاید برای تمامی کاربران جالب باشد که Activision اولین شرکت بازی‌سازی مستقل کنسولی بود. همه چیز با شروع سقوط صنعت گیم در سال 1983 برای کمپانی مذکور ما سخت‌تر شد. در حال حاضر کمپانی عظیم Activision صاحب یکی از معروف‌ترین مجموعه‌های بازی‌های شناخته شده است.

در نظر داشته باشید که فرنچایز معروف Call of Duty توسط همین شرکت ساخته شده است. این سری بازی همیشه به یکی از پرفروش‌ترین عناوین هر سال تبدیل می‌شود. با حضور این سری بازی، حتی نیازی به اشاره کردن به مجموعه‌ی Guitar Hero نیست. البته همین 2 سری بودند که باعث پیشرفت شرکت Activision شدند.

پس از موفقیت‌های بیشمار، این شرکت با Vivendi ترکیب شد و کمپانی Activision Blizzard را خلق کرد. همین ادغام برتری بسیار بالایی را در دستان مدیران این شرکت قرار داد. یکی از این برتری‌ها توسعه و انتشار عناوین Blizzard بود. سود این قرارداد فرای تصور تمامی طرفداران بود.

آینده مبهم شرکت Activision

پس از ترکیب دو کمپانی مذکور، کتابخانه‌ی مشترک آنها بیش از پیش قدرتمندتر و وسیع‌تر شد. سری کامل Crash Bandicoot، آی‌پی Spyro the Dragon، فرنچایز Diablo، عناوین Hearthstone، Heroes of the Storm و حتی Overwatch در اختیار Activision قرار گرفتند. به نظر می‌رسید این کمپانی توقف‌ناپذیر است و تنها پیشرفت خواهد کرد. سال 2021 همه چیز عوض شد.

درگیری‌ها و اعتراضات حاضر در محل کار باعث سقوط سهام کمپانی شد. در حال حاضر شرکت Microsoft در حال نهایی کردن خرید این شرکت است. اگر این خرید به صورت کامل انجام شود، Activision Blizzard بخش جدیدی در کمپانی Microsoft تحت نام Microsoft Gaming باز می‌کند.

در حال حاضر و با بررسی تمامی داده‌ها موجود، امکان این موضوع وجود دارد که Activision با ترکیب شدن جدید، بخشی از سومین شرکت عظیم صنعت بازی‌ها شود. زمانی که حرف از آی‌پی‌های قدرتمند و شناخته شده می‌شود، کمتر رقیبی برای Activision وجود دارد. با فرنچایزهای باارزش، قابلیت و پتانسیل بسیار بالا و آینده‌ای که ممکن است قدرتمندتر از قبل شود، Activision موقعیت بسیار مناسب و شاهکاری برای رشد و پیشرفت به دست آورده است.

در نهایت باید گفت چه کمپانی آمریکایی عظیم ما با Microsoft ترکیب شود، چه نه، کمتر کسی در صنعت گیم وجود دارد که برای این شرکت بزرگ و موفقیت‌های آن احترام قائل نباشد.

aboutgames