خریدهای من
MY SHOPPING

سبد خرید شما خالی است.

Play Station 5 و پیشرفت های بینظیر
24 بهمن 1398 اخبار

پلی استیشن 5 و پیشرفت های بینظیر

پلی استیشن 5 و پیشرفت های بینظیر ، در فضایی تنفس کنید که در دنیای صدا های سه‌ بعدی، ای‌ پی‌ های جدید، ray-tracing ها و خیلی از موارد شگفت‌ انگیز دیگر در حال گسترش و ایجاد هستند. جالب‌ترین این چیز‌ها مواردی هستند که حتی شاید متوجه آن نشوید. اگرچه ممکن است این کلمات به قدری جلب توجه ننماید که باعث افزایش فروش نسخه بعدی این کنسول شود. اما با این وجود عامل اصلی و محرک من برای مهاجرت به نسل بعدی مواردی است که در ذیل خواهم گفت.

PS4 با وجود آن عظمت و بزرگی که دارد؛ در سال 2020 پا به سن گذاشته است؛ به شخصه جز آن دسته از طرفداران پر و پا قرص کمپانی سونی هستم و حدود 17 سال است که محصولات این شرکت را دنبال می کنم ولی دیگر به جرات می توان گفت که حتی نسخه‌های Pro و Slim کنسول نیز در حال تبدیل شدن به عتیقه هستند. وقت آن است که کنسول جدید وارد خانه‌ها شود.

Play Station 5 و پیشرفت های بینظیر

اجرای ساده آپدیت‌ها و بروز رسانی ها، ضبط فیلم و استریم در حین بازی، ایجاد گروه‌های چت، همه و همه تنها با چند کلیک ساده و به راحتی آب خوردن می‌شود،‌ این تحولات واقعا توقعات را از این کنسول بالا خواهد‌برد و به نظر می رسد که فشار‌ها از روی این کنسول برداشته خواهدشد. تمام این نکات مثبت زمانی نمود پیدا می‌کند که با بازی مانند Call Of Duty بر خورد می‌کنیم، یک بازی 100 گیگی که با آپدیت های سنگین و حجم زیاد و نیاز به بارگذاری‌های طولانی مدت برای PS4 ، در Play Station 5 تنها در طی چند ثانیه و با چند کلیک ساده قابل انجام است.

به گونه ای که احساس می کنید این کنسول برای آن ساخته شده‌ است. که کمر تمامی بازی‌های AAA را بشکند و به آن‌ ها نشان دهد که بزرگی و عظمت این بازی در مقابل قدرت این کنسول که فقط یکی از توانایی های آن کاهش زمان لود تایم است چیزی نیست.

اما درباره صدا، سیستم خنک کننده PS4 آنقدر پر سر و صدا است‌. که احساس می‌کنید کرایتوس با اون ریشاش یک سره در حال جنگیدن در کنسول شما است، گاهی به حدی این سر و صدا بالا می‌رود که با ایرباس A330 تفاوتی ندارد و باید حتما از هدست برای بازی استفاده کنید تا صدای محیط یعنی صدای کنسول را نشنوید.

مسلما تمامی این موارد به شور و اشتیاق من در بازی کردن با PS4 ضربه می زند. البته همین کنسول هم لحظه‌های نابی را برای ما ایجاد کرده است که واقعا باعث شده تا از زندگی لذت ببریم، اما ترس واقعی برای هر یک از ما زمانی بوده است که نمی دانستیم که با روشن کردن دستگاه خود آیا می‌توانیم بازی مورد نظر را بازی کنیم یا باید با پیغام آپدیت بازی روبرو شویم و در پی انتظار برای آپدیت شدن بازی،PS4 ما را زجر کش کند. به طوری که شاید خیلی ها را در همان ابتدای کار از روشن کردن کنسول خود منصرف کند.

اما در Play Station 5، آنچه سونی به آن عمل کرده است، یعنی ندیدن صفحه لودینگ در بازی‌ها، برنامه‌های استریم نصب شده، امکان انجام بازی‌ها بدون حتی بوت شدن آن‌ها نشان می‌دهد که مشکلات PS4 در حال پیوستن به تاریخ هستند. دیگر به نوشته‌هایی مانند در حال دانلود، اماده‌شدن برای دانلود، درحال آماده‌سازی، در حال کپی کردن یا نصب کردن روبرو نمی‌شوید. دیگر مجبور نیستید که کنسول خود را شب‌ها برای آپدیت بازی ها روشن بگذارید تا صبح نتایج آن را ببینید. دیگر مجبور نیستید که نصف حافظه کنسول خود را پاک کنید تا برای دانلود 10 گیگ فایل 70 گیگ فضای خالی داشته باشید.

ممکن است تمامی این تغییرات نسل جدید این کنسول برای شما کمی کوچک و یا غیر‌ هیجان‌انگیز به نظر برسد، ولی این موارد و خیلی از موارد دیگر کمک شایانی به سلامتی بلند مدت کنسول شما خواهد نمود؛ موانعی که در بازی کردن شما با کنسول‌تان دارید تا حد بسیار زیادی کمتر شده است.

در حالی در دوران PS4 و PS3 و قبل از آن همه سخن‌ها درباره نسل بازی‌های آینده و اینکه چه بازی‌هایی با چه سیستم‌های گرافیکی و هوش‌ مصنوعی و غیره برای این کنسول‌ها روانه بازار خواهد شد، بوده‌است. حال سونی وعده داده است که به ریشه‌ها باز می‌گردد جایی که کیفیت کنسول‌های سونی بیشتر از هر چیزی برای این کمپانی اهمیت دارد. سونی می خواهد مطمئن شود که کنسول بعدی او همان کنسولی است که همه آن را دوست دارند.

Play Station 5 در دوره ای قرارگرفته‌ است که بازی‌ها و کمپانی‌ها به طور فزاینده‌ای دیگر آن احترام سابق را برای گیمر‌ها قائل نیستند و لااقل مشخص شده است که Play Station 5 می‌خواهد خلاف آب شنا کند. اشتباه نکنید من به هیچ عنوان به این شرکت و کنسول به دید یک انسان متعصب نگاه نمی‌کنم اما کنسولی که می داند چه زمانی راه خود را در میان گیمرها باز کند و بازی‌ها و کنسول دیگر را کنار بزند، واقعا در پی ایجاد اعتماد و ارزش برای مشتریان خود است، این خود تعریفی زیبا از آینده روشن این نسل و شرکت است. سرگرمی تعاملی که همه ما آن را می شناسیم.

 

منبع : آرسان گیم